Hizmetlerimiz

Psikolojik Danışmanlık nedir?

Psikolojik Danışmanlık nedir?

Psikolojik danışma nedir?


Psikolojik danışma; bireyin kişisel, sosyal, eğitimsel ve mesleki alanlarda gelişmesini, bu alanlarda karşılaştığı sorunlarla başa çıkabilmesini ve genel anlamıyla yaşamını doyum alarak sürdürmesini amaçlar.
Psikolojik danışma, profesyonel bir psikolojik yardım ilişkisidir. Psikolojik danışmanınız, aklınızın takıldığı konuya odaklanmanıza ve sorununuzu anlayıp çözmenize yardımcı olur.
Psikolojik danışma seansından önce ön görüşme yapılmaktadır. Ön görüşmenin amacı, verilebilecek en uygun yardımı sizinle birlikte kararlaştırmaktır. Ön görüşme, tam olarak bir psikolojik danışma oturumu değildir, fakat psikolojik danışma sürecinin önemli bir parçasıdır. Randevunuza geldiğinizde öncelikle, bir “Ön görüşme formu” dolduracaksınız ve psikolojik danışmanınızla yaklaşık 30 dakikalık bir görüşme yapacaksınız. Bu görüşmede psikolojik danışmanınız size, psikolojik danışma süreci ile ilgili daha ayrıntılı bilgi verecek ve sizden, yardım almak istediğiniz konuyla ilgili bilgi alacaktır. Bu görüşmede siz de psikolojik danışmanınıza, yardım almak istediğiniz konuyla ve psikolojik danışma süreciyle ilgili merak ettiklerinizi sorma ve dolayısıyla, bir değerlendirme yapma fırsatı bulacaksınız.


Sıkça Sorulan Sorular